Перейти к содержанию

06.01.2012

Пробивні роботи

У цегельні стінах проходи і гнизда часто пробивають зубилами і шлямбурами, однак такий спосіб малопродуктивний. Робота полегшується, якщо є бороздоріжучі і диропробивні приспособи, пробійники, оправки і дюбелі, елекгросверлилки зі спеціальними свердлами.

Завдяки використанню прогресивних способів закріплення деталей та конструкцій в будівельні основи при сучасних індустріальних методах монтажу обсяг пробивних робіт і витрати праці на їх виконаня значно скорочуються. Цьому сприяють спорудження каналів, ніш, наскрізних отворів у будівельних конструкціях при їх виготовленні, встановлення закладних деталей, приклеювання, забивання і та влаштування деталей електропроводок і електроустановочних виробів. Однак пробивних робіт повністю уникнути неможливо.

Для скорочення витрат та забезпечення потрібних геометричних розмірів пробивні роботи слід виконувати механізованим способом.

Для виконання пробивних Робіт Використовують електродрилі, пневматичні молотки, перфоратори, елеклромагнітобури, електромолотки.

Пробивн нструменті

 

Пробивні роботи виконують ручним і механізованим інструментом ударної, ударно-поворотної та ударно-обертової дії.

Якщо неможливо або недоцільно використовувати механізований інструмент, гнізда й отвори в будівельних основах пробивають (рис. 2.5., А) зубилом, скарпелем (рис.2.5.,Б) оправкою (рис. 2.5., б) пробійником (рис. 2.5. Г). молотком або кувалдою, а це потребує великих витрат праці та часу. У цегляних і бетонних будівельних основах гнізда й отвори пробивають оправкою з пробійником Ручні пробійники використовують для пробивання гнізд під дюбелі (рис. 2.5., Д).

Для заготовлення гнізд і отворів у будівельних основах з червоної або силікатної цегли, шлакобетону з наповнювачем і з цегляного щебеню чи вапняку використовують інструмент обертової дії. При виконанні гнізд і отворів у бетоні необхідно знати не тільки його марку, а й рід інертного наповнювача. Бетони з наповнювачем цегли або вапняку можна свердлити, а з наповнювачем із граніту або пісковику через велику кількість кварцу свердлити дуже важко. Тому тут застосовують інструмент ударної, ударно-поворотної та ударно-обертової дії, який здатен дробити абразивний наповнювач. Для прокладання проводів у разі прихованої електропроводки в цегляних стінах і гіпсолітових перегородках виконують вибірку борозен механізмом МВВ-2МУ1, який дає змогу заготовляти борозни завширшки 8мм і завглибшки 20мм. Робочим інструментом у механізмі є дискова фреза, якій передаються обертання через спеціальний редуктор від привода механізму (електросвердлильної машини).

нструменти з твердоплавкими кромками

 

 

Рис 2.6 Інструменти з твердоплавкими кромками для механізованого пробивання гнізд і отворів

Для механізованого пробивання гнізд і отворив використовують інструменти з твердосплавними кромками: циліндричне свердло (рис. 2.6., А); спіральне свердло (рис 2 6., 6); коронку (рис. 2.6., В); лом для пневматичних молотків (рис. 2.6., Г); бурик (рис. 2.6., Д), пробійник (рис. 2.6., Е) шляхібур для електросвердлильної машини (рис. 2.6., Є).

Робочі кромки інструментів виготовляють з металокерамічних твердих сплавів ВК. які складаються і; зерен карбіду вольфраму, цементованих металевим кобальтом. Ці сплави мають найбільшу твердість. теплостійкість і стійкість проти спрацювання.

 

Обсуждение закрыто.