Перейти к содержанию

06.01.2012

Кріпильні єлектромонтажні роботи

Найбільше поширення в електромонтажній практиці отримали способи кріплення: приклеюванням; за допомогою распірних дюбелей; дюбелями, що забиваються за допомогою оправок і піротехнічних інструментів.

Доводиться також виконувати частину кріпильних робіт вмазанням алебастровими або цементними розчинниками. Кріплення за допомогою алебастрового розчину застосовують в рідких випадках, коли закріплення необхідно зробити швидко (швидкість забезпечується властивостями гіпсу, з якого готують алебастровий розчин). Час схоплювання алебастрового розчину можна регулювати, додаючи у воду при його приготуванні уповільнювач або прискорювач схоплювання. Підготовлене гніздо очищається від пилу для щільного прилягаючого розчину до його стінок У гіпсовку спочатку наливається вода, потім всипається алебастр. Суміш швидко перемішується. На 40…70г води витрачається в середньому 100г алабастра (суміш повинна бути використана протягом 4…6 хв. після приготування). Отримана суміш невеликими порціями укладається в гніздо і ущільняється до стінок Виріб вставляється в гніздо точно по розмітці і суміш навколо нього ущільняється шпателем до повного заповнення всіх пустот. Невелика кількість розчину повинна виступати над поверхнею. Через 20…25 хв. після початку заповнення гнізда надлишки суміші зрізаються шпателем урівень з поверхнею. Місце вмазки після зачистки повинне бути без поглиблень або раковин.

Кріплення за допомогою цементного розчину застосовується, коли закріплення виробу може тривати довго (схоплювання деяких марок цементу наступає через 12 год). Однак в сирих і особливо сирих приміщеннях найкращі результати дає кріплення цементним розчином).

Перед цим установкою виробу з гнізда (ніші) віддаляється пил і його стінки добре змочуються водою. Цемент і заповнювач насипаються в місткість, суміш ретельно перемішується, заливається водою і знов перемішується. Гніздо заповнюється розчином, в нього вставляється деталь або конструкція, яка закріпляються осколками каменя або іншого міцного матеріалу. Після цього знову додасться розчин і ущільняється навколо деталі або конструкції так, щоб його невелика кількість виступала над поверхнею гнізда.

кріплення алебастром

Через 30…40 хв. місце закладення затирається теркою у рівень з будівельною основою, при цьому поверхню потрібно періодично змочувати. Місце кріплення конструкції після затирання повинне бути гладким без раковин і не виступати над поверхнею будівельної основи.

Встановлення закладних деталей в будівельну основу виконують під час цегляної кладки. Розміри закладної деталі (див. рис 2.8. а) підбирають залежно від допустимого навантаження.

Кріплення елементів електроустановокза допомогою закладних детале

При загальнобудівельних роботах установлюють також анкерні закліадні деталі з періодичного профілю.

Рис 2.8. Кріплення елементів електроустановокза допомогою закладних деталей (а)

Та пластмасовпх розпірних дюбелів (б)

Кріплення за допомогою пластмасових розпірних дюбелів (див. рис. 2.8. б) виконують у такій послідовності:

вибирають дюбель за таблицею залежно від товщини закріплюваної деталі 2 з урахуванням допустимого зусилля витягання;

заготовляють гніздо під дюбель 3 Діаметром, який дорівнює діаметру дюбеля, а глибиною на 10 мм більшою, ніж його довжина;

установлюють дюбель в отвір урівень з будівельною основою 4;

гвинтом або болтом закріплюють деталь до будівельної основи.

Використання будівельно-монтажного пістолета (див. рис. 2.9) дає змогу закріплювати різні конструкції та деталі забиванням дюбелів в бетонні й залізобетонні (аж до марки 600)), стальні (з граничною міцністю до 450 Н/мм2). цегляні, шлакобетонні та інші будівельні основи. З його допомогою в одну зміну оператор може виконувати 300 — 400 кріплень стальними дюбелями-цвяхами або дюбель-гвинтами.

За допомогою монтажного пістолета, використовуючи дюболі-цвяхи, виконують не знімні кріплення виробів (див. рис. 2.10). Цим способом можна закріплювати різні конструкції, дерев’яні бруски, пористі та ізоляційні матеріали до бетонної і металевої основ.

Знімні кріплення виробів (див. рис. 2.11) виконують з використанням дюбелів-гвинтів, які забивають в бетонну (рис. 2.11. А) та металеву (рис. 2.11. Б) основи. Дюбелі-гвинти необхідно забивати з високою точністю в позначені точки.

Дюбеля виготовляються з міцної конструкційної стаді. Внаслідок термічної обробки вони отримують високу твердість Головка дюбель-цвяха виконана у вигляді диска з виступом в центрі, по якому наноситься удар поршня. Для фіксації дюбеля в стовбурі пістолета на його циліндричну частину насаджують стальну шайбу або на загострену частину надівають поліетиленовий ковпачок.

Пістолет СПМ-1
Пістолет СПМ-1

1 — пістолет, 2 — фасонні наконечники, 3 — другий ствол, 4 – шомпол, 5— масленка, 6 — йорш для очистки стволів, 7 — запобіжна маска, 8 — дюбелі, 9 – патрони, 10 патронташ.

Для забиття в цеглу, бетон і інші матеріали використовують дюбеля-цвяхи з гладким стержнем, а при кріпленні в металеві конструкції на стержні роблять накатку для більш міцної фіксації. Для нероз’ємних кріплень використовують дюбель-цвях ДГПШ, а для роз’ємних, коли конструкцію, апарат або деталь згодом зажадається демонтувати дюбель-гвинт ДВП. Дюбель-цвях для забивання в металеву основу означається ДГС, а дюбель-гвинт ДВП.

Перспективним способом кріплення елементів електричних мереж до будівельних основ є приклеювання клеями з полімерних матеріалів. На місці приклеювання за допомогою скребачки забираються нерівності і поверхня зачищається стальною щіткою. Якщо приклеювання проводиться на стальну поверхню, то вона в місці приклеювання очищається від іржі і знежирюється тампоном. змоченим в бензині. Потім перевіряється щільність прилягаючої деталі, що приклеюється до будівельної поверхні. Не можна приклеювати деталі на білення, масляну фарбу, промаслені і закопчені основи. Необхідно потурбуватися про створення пожаробезпечних умов в місці виконання робіт і зберігання клею.

На поверхню будівельної основи наноситься невелика кількість ПМЛ-2 так, щоб при розрівнюванні його товщина не перевищувала 0,5…1ммі (надлишок клею знижує міцність приклеювання). Після цього клей наноситься на поверхню деталі, що приклеюється і також розрівнюється тонким шаром. Деталь притискається на 3…5 с до основи руками плоскогубцями або затискається в спеціальному пристосуванні. Через 24 години вона готова до кріплення.

Невеликі установочні вироби, проводи та кабелі малих перерізів, шини заземлення закріплюють за допомогою кріпильних деталей полімерним клеєм БМК-5К. Ним можна приклеювати деталі та вироби, що несуть тільки статичне навантаження.

Кріплення виробів дюбелями-цвяхами

Риє 2 10. Кріплення виробів дюбелями-цвяхами:

А — металевої конструкції до бетонної основи; Б — металевої конструкції до металевої основи;

В — дерев’яного бруска до бетонної основи; Г — дерев’яного бруска до металевої основи; Г — пористих та ізоляційних матеріалів до бетонної основи; Е — пористих та ізоляційних матеріалів до металевої основи. Кріплення дюбелямІ

Кріплення виробів клеем

 

Обсуждение закрыто.