Перейти к содержанию

06.01.2012

Розмітка місць встановлення електрообладнання та трас електропроводок

Розмітка місць встановлення електрообладнання та трас електропроводок

Розмітка — відповідальний вид електромонтажних робіт її звичайно доручають електромонтажникам не нижче 4-го розряду під контролем інженерно-технічних працівників. До початку розмітки у всіх приміщеннях на стіни і перегородки генпідрядник повинен нанести відмітку чистої підлоги (чорна смуга шириною 10 і довжиною 100…150 мм на білому фоні)

Виконують розмітку в наступній послідовності: вивчають креслення робочого проекту; досліджують місце майбутньої роботи, порівнюючи його з кресленнями (прив’язка); готують необхідні інструменти пристосування і матеріали. По робочих кресленнях визначають місця установки електрообладнання і вводів розмічають місця для гнізд, отворів, ніш, установки закладних деталей для кріплення електрообладнання. При виконанні розмітки використовують і маркшейдерскі відмітки по висоті. Після визначення місць установки електрообладнання розмічають траси електропроводок шнуром паралельно стінам і стелям з урахуванням архітектурних ліній приміщень і споруд. На трасах визначають місця з’єднань, відгалужень, отворів, проходів, обходів, кріплень. Місця кріплень починають розмічати з кінцевих, а закінчують проміжними точками. Траси схованих електропроводок по перекриттях розмічають по най коротших відстанях, а по стінах суворо вертикально або горизонтально.

набір інструментів і пристроїв НИЗУ

набір інструментів і пристроїв НИЗУ

Для розмічувальних робіт використовують розмічувальний циркуль, лінійку — рамку, розмічувальний шнур з виском,. жердину з виском, дві жердини зі шнуром, підмосток — столики, переставні драбини, набір інструментів і пристроїв НИЗУ -1.

При підготовці і виконанні замірів трубних і шинних електропроводок в будівлях і спорудах промислового, сільськогосподарського і іншого призначення використовують набір НИЗУ-1, що випускається в дерев’яному футлярі розміром 450 х 350 х 80 мм, на кришці якого розташовані пружинні прижими для кріплення паперу і замір очних бланків при нанесенні ескізів. Він складається з телескопічної лінійки 1, кутоміра 2, косинця 3. лінійіки-трафарету 4,. двох рулеток 5, а також розрахункової лінійки для заготівлі тру5. логарифмічної лінійки 125 мм, складного металевого метра, рівня, виском 0-200, готовальня, штангенциркуля 0-І25, таблиць визначення маси матеріалів і умовних графічних позначень, електротехнічного обладнання і електропроводок на планах.

 

Обсуждение закрыто.