Перейти к содержанию

06.01.2012

Монтаж внутрішніх електропроводок

     Теоретичні відомості про внутрішні електропроводки

     Внутрішньою електропроводкою називають сукупність розміщених всередині будівель і споруд ізольованих проводів, шнурів і кабелів із усіма належними до них ізоляційними опорами, підтримувальними конструкціями, кріпильними виробами, ізоляційними втулками, ізоляційними та стальними трубами тощо.
За способом виконання  внутрішні електропроводки ділять на відкриті та сховані.
Відкриті електропроводки прокладають по поверхні стін, стель і перегородок, по фермах, балках та інших конструктивних елементах будівель і споруд, на тросах, струнах або спеціальними проводами. Проводи, шнури і кабелі в цих проводках кріплять до поверхонь цвяхами, дюбелями, скобами на ізоляційних опорах (ізоляторах, роликах, клинцях), в металевих або ізоляційних трубах тощо. Відкриті електропроводки можуть бути стаціонарними, переносними, пересувними.
Сховані електропроводки прокладають у підлотах, стелях, стінах і перегородках (під штукатуркою, в каналах будівельних конструкцій, лотках тощо). Виконують їх незахищеними проводами і кабелями, прокладеними в трубах (ізоляційних, ізоляційних з металевою оболонкою, стальних), а також спеціальними проводами.
За призначенням розрізняють електропроводки силові й освітлювальні.
Вид електропроводки, марку та спосіб прокладання проводів або кабелів вибирають залежно від призначення, цінності та архітектурних особливостей будівлі, умов навколишнього середовища, характеристики електроприймачів. вимог техніки безпеки, протипожежних правил
Для стаціонарних електропроводок застосовують переважно проводи і кабелі з алюмінієвими жилами. Використовувати такі проводи і кабелі не можна для приєднання до електротехнічних пристроїв, встановлених безпосередньо на віброізольованпх опорах; внутрішнього монтажу щитових пристроїв. (панелі, пульти, шафи, ящики): зарядки освітлювальної арматури; в електропроводках вибухонебезпечних зон класів В-І і В-Іа тощо. У цих випадках застосовують проводи і кабелі тільки з мідними жилами.
У приміщеннях, розміщених на горищах будівель, відкриті електропроводки виконують проводами і кабелями з мідними жилами. Проводи і кабелі з алюмінієвими жилами допускається використовувати в  електропроводках горищних приміщень будівель з неспалимими перекриттями — при відкритому прокладанні в стальних трубах або схованому в неспалимих стінах і перекриттях та виробничих будівель  сільськогосподарського призначення із спалимими перекриттями — при відкритому  прокладанні їх в стальних трубах з усуненням можливості проникнення пилу, всередину рубах з усуненням можливості проникнення пилу всередину труб і з’єднувальних коробок.
Для живлення переносних і пересувних електроприймачів застосовують шнури та гнучкі кабелі ; мідними жилами, спеціально для нього призначені, з урахуванням можливих механічних дій. Всі жили цих провідників повинні бути в загальній оболонці, обплетені або мати загальну ізоляцію.
Оболонки та ізоляція проводів і кабелів повинні відповідати способу прокладки і умовам навколишньої о середовища. Ізоляція повинна виповідати номінальній напрузі електромережі. Нульові робочі провідники повинні мати ізоляцію, рівноцінну ізоляції фазних
Вибір виду електропроводки, марки та способу прокладання проводів або кабелів, площа поперечного перерізу струмоведучих жил приводиться в даній літературі.

Обсуждение закрыто.