Перейти к содержанию

06.01.2012

Організація і підготовка електромонтажних робіт

Організація і підготовка електромонтажних робіт.

При підготовці електромонтажних робіт потрібно вирішувати ряд питань:

розгляд проекту, комплексна доставка в монтажну зону укрупнених блоків електроустановок і елементів електричних мереж.
Електромонтажні роботи:
•    підготовка до виконання робіт;
•    виконання електромонтажних робіт;
•    випробування і здача в експлуатацію.

Правильна організація електромонтажних робіт — це високий ступінь їх індустріалізації і механізації, застосування високопродуктивної монтажної технології. Одним із основних питань при організації електромонтажних робіт на об’єкті монтажу є виконання монтажу в дві стадії.
На першій стадії повинні виконуватись всі підготовчі і заготівельні роботи. Всередині приміщень і будівель виконуються роботи з монтажу опорних конструкцій для встановлення електрообладнання, прокладання кабелів і проводів; стальних і пластмасових труб для електропроводок; з прокладання проводів схованої проводки до штукатурних і оздоблювальних робіт, а поза приміщеннями — роботи з монтажу кабельних мереж і мереж заземлення. Роботи першої стадії виконують у приміщеннях за суміщеним графіком одночасно з веденням основних будівельних робіт, виконуючи заходи щодо захисту встановлених конструкцій і прокладених труб від ушкоджень і забруднення.
На другій стадії виконують роботи з монтажу електрообладнання (укрупнених вузлів і блоків) прокладання кабелів і проводів (вузлів і пакетів), шино проводів і підключення кабелів і проводів до виводів електрообладнання. У електротехнічних приміщеннях (приміщення розподільних щитів, станцій керування тощо) роботи другої стадії виконують після завершення комплексу загально будівельних і оздоблювальних робіт. В інших (виробничих не електротехнічних) приміщеннях і зонах електромонтажні роботи другої стадії виконують після встановлення технологічного обладнання, монтажу технологічних і санітарно-технічних трубопроводів і вентиляційних коробів.
Електромонтажники повинні бути забезпечені кресленнями і схемами установок, описами і схемами складних електричних машин і апаратів, а також відповідними технологічними картами й інструкціями з монтажу електричних пристроїв. Кожний електромонтажник, залежно від виконуваної ним роботи, забезпечується інструментом і комплектним набором приладів, спецодягом.
Для кращого засвоєння матеріалу слід звернути увагу на оформлення проектно-кошторисної документації безпосередньо на виробництві або в організації, яка займається електромонтажними роботами. Необхідно також ознайомитись з робочими кресленнями і типовими проектами, та сучасними електромонтажними матеріалами і виробами навчитися, складати специфікації.
Повторити матеріал з дисципліни «Креслення» відповідні теми які вивчають системи умовно-графічних буквено-цифрових позначень на електричних схемах; маркування електричних кіл; правила і вимоги до виконання   принципіальних   електричних   і   монтажних   схем,   розміщенням   електротехнічного обладнання, силових та освітлювальних мереж на планах приміщень (приклади наводяться в додатках).

Обсуждение закрыто.