Перейти к содержанию

06.01.2012

Механізація і індустріалізація електромонтажних робіт

Механізація виробничих процесів передбачає розробку і використання машин і механізмів, інструментів і приспособів при виконанні електромонтажних робіт. Широке і всебічне використання засобів механізації основа для впровадження індустріальних методів монтажу і потокових технологій. Вона визначає темпи підвищення продуктивності праці і економічні показники роботи. Особливо широкі можливості для застосування механізації і автоматизації виробництва можна створити в майстернях електромонтажних заготовок (МЕЧ).

В умовах монтажних майданчиків застосовують засоби малої механізації:

електрифікований інструмент (електросвердлилки обертальної дії  трьох типорозмірів, ИЭ-6002 комплектом насадок: гайковерта, вирубних і ножових ножиць, насадки – щітки; також використовують інструменти ударної, ударно-поворотної та ударно-обертової дії, електромолотки з комплектом робочих інструментів, електромагнітобур СЦ-2). Для вибірки борізд в стінах використовують механізм з фрезою МВБ-2МУ1; маятникова пилка для різання труб, металевих кутників, швелера, арматури, елекіролебідки — використовуються при протягуванні проводів в тубах, кабелів на великі відстані;.
пневматичний інструмент: ручні машинки з комплектом робочого інструменту для свердління, різання, шліфування, відбійні молотки: фарбування поверхонь;
гідравлічний інструмент: підйомники, опресовка наконечників;
піротехнічний інструмент: монтажні пістолети СМП-1, ПЦ-52-1, оправки дюбельні піротехнічні (ОДП-4м, ОДП-6), ударна піротехнічна колонка для пробиття отворів в пустотах перекрить.
Індустріалізація електромонтажних робіт означає перенос частини монтажних робіт з об’єкта в МЕЗ, які виконують заготовки трубної, тросової, освітлювальної проводок, виготовляють металоконструкції повністю комплектують матеріалами, проводять ревізію і попереднє налагодження обладнання, проводять зборку вузлів і блоків, доставляють їх на об’єкт монтажу.

Обсуждение закрыто.