Перейти к содержанию

06.01.2012

Загальні правила і норми при виконанні монтажу внутрішніх електропроводок

 Сільськогосподарські приміщення відрізняються рядом специфічних особливостей. Вони мають підвищену небезпеку відносно поразки людей і тварин електричним струмом, підвищену пожежонебезпеку, мають особливий зміст внутрішнього середовища і ін.
У виробничих приміщеннях у всіх випадках, коли цьому не перешкоджають умови роботи вантажопідйомних механізмів або особливі умови технології виробництва, електропроводку до споживачів підводять зверху.
При монтажі електропроводок необхідно виконувати такі загальні правила і норми:
•    сховане і відкрите прокладання електропроводки по поверхнях, що нагріваються, не допускається;
•    у   місцях  перетину   електропроводки,  закріпленої до основи,  яка може  зміщуватись   за рахунок температури або осідання, повинні бути передбачені компенсуючи пристрої;
•    відстань від викрито прокладених всередині приміщень проводів і кабелів, а також від розпалювальних коробок схованого прокладання проводів до стальних трубопроводів при паралельному прокладанні повинна бути не менше 100 мм  або трубопроводів з горючими рідинами і газами —  не менші 250 мм;
•    перетини трубопроводів проводами виконують на відстані від них не менше 50 мм. а від трубопроводів з горючими рідинами і газами — не менше 100 мм або проводи в місці перетину повинні бути прокладені в ізоляційних чи в металевих трубах, замурованих в борозну.
При прокладанні проводів у вертикально прокладених трубах (стояках) повинно бути передбачено їх кріплення на кінцях труб.
Проходи неброньованих кабелів, захищених і незахищених проводів через неспалимі стіни міжповерхові перекриття виконують у відрізках пластмасових труб, а через спалимі  — у відрізках стальних.
У стальних та інших трубах, рукавах, коробах, лотках і замкнутих каналах будівельних конструкцій споруд допускається сумісне прокладання проводів і кабелів {за винятком взаєморезервуючих) всіх кіл одного агрегату, силових і контрольних кіл кількох машин, панелей, щитів, пульіїв, зв’язаних технологічним процесом; кількох груп одного виду освітлення із загальною кількістю проводів у трубі не більше восьми. Площі поперечних перерізів, мм2, струмоведучих жил проводів і кабелів повинні відповідати робочим втратам і втратам напруги.
Незахищені ізольовані проводи для прокладання в зовнішніх електроустановках:
по стінах, конструкціях або опорах на ізоляторах вводи від повітряних ліній під навісами на роликах ; незахищені і захищені ізольовані проводи і кабелі для прокладання в трубах, металевих рукавах і глухих коробах.
Кабелі і захищені ізольовані проводи для стаціонарної електропроводки (без труб, рукавів і глухих коробів) для жил, що приєднуються до гвинтових затискачів паянням однодротових, багатодротових (гнучких).
Захищені і незахищені проводи і кабелі для прокладання в замкнутих каналах або в будівельних конструкціях чи під штукатуркою. При прокладанні проводів і кабелів в трубах, глухих коробах, гнучких металевих рукавах і замкнутих каналах повинна бути передбачена можливість заміни проводів і кабелів. Конструктивні елементи приміщень і споруд, замкнуті  канали і пустоти яких використовують як прокладання проводів і кабелів, повинні бути неспалимими
У місцях з’єднання, відгалуження і приєднання проводів чи кабелів залишають запас провода (кабеля). що дає можливість їх вдруге з’єднати. Ізоляція з’єднувальних і відгалуджувальних затискачів має бути рівноцінною ізоляції проводів і кабелів. Для ізоляції при цьому застосовують і ізоляційні стрічки за ГОСТ 2162—78, ГОСТ 16214—70, ГОСТ 17617—72, ТУ 36—10310—70  і  поліетиленові ковпачки (ТУ 36 —1438—80Е).
На сільськогосподарських об’єктах електропроводки виконують відкрито (по поверхні стін, стель, по фермах, опорах і інших будівельних елементах приміщень і спору д) і сховано (по стінах, підлогах, фундаментах, перекриттях тощо).
Застосовують такі способи прокладання електропроводок на тросах, в лотках і коробах, в пластмасових і стальних трубах, металевих, гумотканиниих і пластмасових гнучких рукавах, в каналах будівельних конструкцій; по будівельних основах і конструкціях.
У технічно обгрунтованих випадках дозволяється прокладати електропроводки в заштукатуреннх борознах, по стінах під штукатуркою, в будівельних конструкціях під час їх виготовлення.

Обсуждение закрыто.