Перейти к содержанию

27.12.2011

Особливості дифзахисту трансформатора

Особливості дифзахисту трансформатора.

1)  при підключені трансформатора під напругу або після ліквідації від зовнішніх к. з., коли напруга зростає стрибком, з’являється струм намагнічування, який може перевищувати номінальний струм у 6…8 разів. Тому струм намагнічування, дія якого на дифзахист така ж як і дія струму к. з. в зоні захисту, входить як складова до Інб. ном.

2)  неоднакові схеми з’єднання обмоток вищої та нижчої напруги силового трансформатора (наприклад Y/D) ведуть до появи Інб. схеми, тому що є фазовий сдвиг первинних струмів.

3)  Неодинакові коефіцієнти трансформації ТС та ступенчаста шкала цих коефіцієнтів (практично неможливо забезпечити одинаковість вторинних струмів ТС) веде до появи Інб. тс

4)  Автоматична зміна коефіцієнта трансформації силового трансформатора з РПН.

5)  Різні типи та конструкції ТС з високою та низького боку силового трансформатора.

Щоб змінити вишепереличені складові Інб використовують слідуюче:

1)  для відстроювання від кидка струму намагнічування трансформатора захист виконують більш грубим по струму спрацювання захисту або реле підключають через трансформатор насичення струму.

2)  Інб. схеми – збалансовують за рахунок відповідного з’єднання обмоток ТС з обох боків силового трансформатора.

3)  Інб. тс зменшують за рахунок спеціальних зрівнюючих обмоток (з малоступенчастою шкалою зміни числа витков трансформатора насичення струму).

 Види дифзахисту.

В залежності від способу відстроювання струму спрацювання дифзахист виконують:

1)  диференціальна струмова відсічка – просте виконання (на базі реле РТ-40, без трансформатора насичення); має малу чутливість, застосовується рідко.

2)  Диференційний захист з трансформаторами насичення струму, для цього використовують спеціальне реле РТ-40 та трансформатора насичення струму. Широко використовується для захисту трансформаторів Sн³6300 кВА

3)  Коли захист з РНТ-565 – недостатньо чутливий, використовують дифзахист на основі реле з магнітним гальмуванням (типа ДЗТ).

Поделитесь своими мыслями, оставьте комментарий.

(required)
(required)

Внимание: HTML допускается. Ваш e-mail никогда не будет опубликован.

Подписка на комментарии

*